VOKÁLNÍ KONCERT OD BAROKA PO VERISMUS

VOKÁLNÍ KONCERT OD BAROKA PO VERISMUS

Pěvci a studenti Pražské konzervatoře prof. Jiřího Kotouče, prof. Lenka Navrátilová - klavír Bononcini, Handel, Mozart, Schubert, Meyerbeer, Smetana, Čajkovskij, Puccini……

Jiří Kotouč studoval na Pražské konzervatoři a u Růženy Židové, žačky Fernanda Carpiho. Věnoval se zpěvu a hře na staré nástroje. Již za studií založil soubory „Camerata Nova“ a „Collegium flauto dolce“ věnující se interpretaci staré hudby. V mládí se jako externista Českého filharmonického sboru účastnil mnoha operních inscenací v milánské La Scale, benátském La Fenice, v Teatro Rossini v Pesaru i v ženevském Grand Théâtre.

Se svými i dalšími soubory koncertoval po celém světě, v pozdějších letech se věnoval i dirigování barokních oper a duchovní hudby. Mnohá díla uvedl v českých premiérách – např. od Händela (Alcina, Rinaldo, Rodelinda, Samson), Bononciniho (Astarto), Scarlattiho (Stabat Mater), Monteverdiho (Il Ballo delle ingrate, Il Combattimento di Tancredi e Clorinda) nebo Vivaldiho (Orlando furioso).

Od osmdesátých let začal na popud prof. Miroslava Venhody rovněž učit klasickému zpěvu. Pedagogicky působil v Německu, na pražské Týnské škole a od roku 1998 je profesorem Pražské konzevatoře. Jeho absolventi zpívají ve velkých operních domech a koncertních podiích doma i v zahraničí. Studuje a přepisuje pro dnešní interprety nové, nyní téměř zapomenuté partitury starých mistrů, aby hudba kdysi slavná, ale dnes známá spíše jen z dějin hudby, mohla znovu ožít.

Délka akce: 60 minut

Galerie

Dusíkovo divadlo uvádí

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Středa, 27. 3. - 19:00 Koupit
Dusíkovo divadlo
Název: VOKÁLNÍ KONCERT OD BAROKA PO VERISMUS
Cena: od 150,00 Kč
Místo: Dusíkovo divadlo
Masarykova 194
286 01 Čáslav
Zobrazit na mapě